Dymista ninasprei kasutamine raseduse ajal 06.08.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Nina kurgu kõrvaarst kirjutas välja dymista ninasprei kuuri peale märtsis toimunud operatsiooni. Juunis sain teada, et olen rase ja ei julgenud enam edasi kasutada. Nüüd on jälle nina kinni ja meresoolalahus ei aita üldse. Kumb on hullem, kas vaevelda ninakinnisuse käes, või kasutada dymistat?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,, see ravim on kortikosteroid, raseduse ajal kasutmise absoluutset vastunäidustust küll pole, kuid soovitatkse seda siiski piirata. Loomulikult on ninakinnisus äärmiselt ebamugav olukord, seega kasutage spreid vastavalt olukorrale. DRKadastik