Peale sünnitust 07.10.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
lapse sünnist on möödas kohe pool aastat. Olen mures oma keha ja nüüd juba kaasnevate peavalude ja migreenide pärast.
Jälgin toitumist ja olen aktiivne julgelt kaks kuud, aga kaalunumber püsib olenemata sellest liikumatult samal numbril, ka cm kehalt ei kao. Olen palju vaeva näinud, aga miski ei tundu aitavat.
On diagnoositud ka migreen ja nüüd on ka need kimbutama hakanud. Enda perearstikeskus on kontrollinud ka kilpnääret, see on korras, muid hormoone paraku mitte.
Kas oskate midagi soovitada? Tundub veider, et toitumiskava jâlgides, liikudes miski ei muutu, kuid enesetunne mõni päev isegi hullem.
Aitäh

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, juhul kui te veel imetate, siis kehakaalu langust väga oodata ei ole. Kui enam ei toida last, siis kindlasti liikumine, toitumine ongi ju põhilised momendid,. millest sõltub kehakaalu taastumine..Võimalik et ka emotsionaalne seisund on teie puhul ülioluline. Migreeni puhul peate pöörduma neuroloogile. Soovitaks pöörduda ka endokrinoloogile. DRKadastik