PSA näit 26.09.24 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

PSA testi näit 5.8 varem veidi üle 3me mida tuleks ette võtta mis valikud on

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Eraldi võttes PSA näitaja näitab ainult seda, et eesnäärmega on probleeme. Kuna teie PSA ületab ease piiri, peate konsulteerima spetsialistiga (androloogiga või uroloogiga) ja leidma (välja selgitama) selle tõusu põhjuse. Neid põhjuseid võib olla mitu - eesnäärme põletik, eesnäärme adenoom (healoomuline suurenemine) ja isegi eesnäärmevähi algstaadium. Soovitan teil võimalikult kiiresti konsulteerida spetsialistiga