Kõhulahtistite kasutamine 31.07.24 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen söömishäirete tõttu juba umbes nii kuu aega kõhulahtisteid järjepidevalt kasutanud. Nüüd olen otsustanud hakata jällegi normaalselt sööma, kuid viimased nädal pole mu kõht ilma lahtistiteta absoluutselt läbi käinud. Söön vaga kiudainerikkalt ja olen kõike proovinud, mida soovittaud on ja mille kohta lugenud olen- miski ei aita.

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere! Mina soovitaksin diagnoosi saamiseks pöörduda arsti poole ja pärast seda on võimalik teha teraapiline dieet. Selliser häirega ei saa süüa kõiki kiudaineid; näiteks nagu: kaalikas, redis, küüslauk, sibul, naeris, seened; : riis, nuudlid, kaunviljad. Hommikuti on soovitav külm vesi meega või puu- ja köögiviljamahlaga. Soovitan ravidieeti toitumisspetsialistilt, võite alati pöörduda minu poole, saan teile ravidieedi välja töötada!