18 aastane rase kaalun palju 20.08.24 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere olen 18 aastane noor neiu kes ootab last,olen 24 nädalat rase ,raseduse algul kaalusin 86 kg ja nüüdseks 91kg ,kui olen arsti juures käinud siis nii minu kui ka beebi tervis täiesti korras,aga endal tekkis küsimus et kas peaksin muretsema et nii palju kaalun?

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere!
Te olete raseduse teises trimestris. Selline kaalutõus on normaalne. Kaalukasv kogu raseduse ajal peaks olema 11,5-16,0 kg, nädalas 0,35 kg. Mõned soovitused: piim, keefir, hapupiim, mitte terav juust, väherasvane kohupiim, keedetud väherasvane liha, kala. Loomsed valgud seedivad kauem maos, seepärast on liha ja kala esimesel päeva poolel paremad tarbida (hommikusöök ja lõunasöök), õhtusöögiks aga piima- ja köögiviljatoidud: sõrnikud, kohupiima vormid, hautatud köögiviljad.