Rotaviiruse vaktsiin 05.06.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Märkasin, et lapse kakas on täpikene punast verd. Tundub, et hakkas pihta peale rotaviiruse vaktsiini. Laps 3 kuune. Kas on vaja midagi teha? Kas see ei ole tõsine probleem?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Esimese rooja veretäpi alusel ei saa veel öelda, kuidas asjad edasi arenevad. See võis olla rotavaktsiinist, kuid verekiud on roojas ka proktokoliidi korral ja see võib alata 3-4 kuu vanuselt.
Praegu kohe midagi tegema ei pea.
Jälgige lapse rooja, kas seal on eelnevaga võrreldes rohkem lima, verekiude.
Kui põhjuseks oli rotavaktsiin, siis rohkem enam vereleidu ilmselt ei teki.
Kui tekib ülitundlikkus toidule, siis võib olla nii lima kui verekiude. See leid võib olla ka ainult rinnapiima saavatel imikutel ja põhjuseks enamasti piim ja/või muna ema dieedis.
Saate proktokoliidi kohta lugeda www.allergialiit.ee

Heade soovidega,
Kjulge