veenilaiendis tromb 28.08.24 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Mul on veenilaiend vasakul jalal. See hakkas arenema 8-9 aastat tagasi.
Märtsis tundsin põlve välisküljel valu ja torkeid. Seal on veresoon koige rammusam.Veresoones oli tunda pisikest hernesuurust kõva punkti. .
Aprillis kaisin perearsti saatekirjaga juba Loogi juures. Soovitas tugisukki. Katsus veits. Polevat pohjust muretseda. No tavaline värk.
Kannan sealtmaalt sukka eeskujulikult.
Nyyd, augusti algul põlve juures uus terav valu.
Perearst diagnoosis veresoone pöletiku. Koht kuumas, sinetas, katsumisel oli tunda kovasid mygarikke 5 cm pikkuselt. Ultrahelis leiti seal tromb.
Ravi ei saand, kui just suka kandmist ja salviga määrimist raviks ei nimetata. See tilulilu ju ei mõju.
Kui sukka ei kanna, on valus
Kui sukka kannan, siis jalg on hakand vaheldumisi välja surema.

Soidan rattaga, joon palju vett, ja see krdi tromb ei lahustu mitte yks raas!
Nagu sellest vähe oleks, ärkasin torkiva valu peale yles ja see poletik ei motlegi taanduda. Augusti lopuks on trombidega kova ala kasvanud 10-12 on pikkuseks. Nyyd ulatub reieni. Poole aastaga- täpist selliseks volakaks. Ja ma juba SIIS ytlesin arstile et see pole normaalne. Miks "koik arstid" ytlevad et see on okei, ja kui asi on pekkis, siis kysivad, kus te varem olite .. ma olen pool aastat uskund ja jalal mingit rämedat peletist kasvatand.
Aga nyyd- mis järgmiseks?
Kas voi kuidas see tromb siis lahustub?
Kui ta on sinna tekkind ja veresoon on keerdus ja lontis, kuhjuks ta sinna ju uuesti? Akki mul on mingi eriti tige veresoon teistega vorreldes, pealtnaha ta ei ole koige koledam ja see eksitaks iga spetsialisti ara. Isegi minu, jala omaniku.
Milleks veel oodata?
Tõmbaks selle veresoone välja ? Ma olen juba nii tydind. Maiviitsi enam geelitada ja trombi iseeneslikku kadumisse uskuda. Kasvab ju. Lolli peaga tellisin igasugu toidulisandeid ka et nagu laskekahurvägi trombi pihta suunata.. mul on nii mott maas. pliis, dr palmiste, äkki teist on rohkem abi kui teistest.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kui on veenilaiendite korrigeerimise eesmärk, siis nii tulebki ennast kirurgi juures väljendada - muust sõnavahust abi ei ole. Siis spetsialist otsustab, kas veenilaiendite näol on tegemist kosmeetilise probleemi või meditsiinilise korrektsiooni vajadusega haigusega.
Kuna praegu on tegemist värske veeniseina põletikuga, siis isiklik eelistus oleks oodata, kuni veenilaiend on täiesti pehmeks ja valutuks muutunud - saab efektiivsemalt eemaldada.
Veeniseina põletiku taandumine on pikk protsess - võtab tavaliselt kuid. Ravi sellisel puhul on eelkõige lokaalne - nii, nagu Teile ongi määratud. Lihtsalt pole vaja imet oodata.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg