Veenid jalgadel ja pulss 15.10.24 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Mure selles, et olen mitu korda juba poordunud arsti juurde, kuna pulss hüpleb ja alati pigem korge juba pikemat aega. Vahel rahulolekus 60 vahel 80-90, kuid alati pusti toustes ja jalutades on pulss ule 100. Oues jalutades veidi suuremal koormusel isegi kuni 160-170. Vereproovidest midagi ei leitud, et viga oleks. Nuud alles markasin ka, et sellised korgemad kohad on tekkinud jalgadele ja ornalt kumavad ka veenid jalgadest labi. Lisaks on ka vasakus silmas mustad tapikesed, mis silmaarsti sonul siiski viitavad probleemile vereringes. Kas muretsengi pohjuseta voi siiski midagi on viga? Mainin ka, et sunnitasin 4.5 kuud tagasi ja sumptomid tekkisid koik ule poole aasta tagasi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sellisel vaevusel võib olla väga erinevad põhjused. Arvuti teel ei ole võimalik haigust diagnoosida ja inimest ravida. Minu poolt midagi pimesi soovitada pole eetiline. Saan soovitada pöördumist oma perearsti vastuvõtule, tema poolt Teie küsitlus, läbivaatus, uuringud, konsultatsioonid ja siis raviplaan.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi