1a lapsel on neutrofiilid madalad juba viimased 5 kuud 03.10.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Lapsel on juba alates juuni kuust neutrofiilid madalad miinimum on 0.60.
Perearst teeb kordusanalüüse, nüüdki okt alguses tegime on 0.60 ja suunas okt lõpus uutele analüüsidele.
Ja ütles et kui nüüd järgmised ka madalad siis kiiresti kiiresti pediaatri vastuvõtule.
Mida nüüd tegema peaks kas ootama või pöörduma tasulisse?
Mure lapse pärast suur.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Siin tekib kohe küsimus, miks oli vaja üldse neutrofiilide arvu pärast muretseda? Kas laps põeb sageli? haigestumised on raskekujulised? paraneb visalt? või selgus see täiesti juhuslikult siis kui tehti nn kontrollproovi nt hemoglobiini sisalduse määramiseks?

Kui ei ole põdemisi, laps kasvab ja areneb normaalselt, analüüsi tulemuse pärast muretsema küll ei pea ja korduvaid teste pole nii tihti ka vaja teha.

Kjulge