1a lapse neutrofiilid ja muud analüüsid paigast ära 04.10.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Saatsin juba ühe küsimuse aga lapsel on peale
neut 0.60 ka
WBC: 4.8 (norm 6.0-17)
Segmentuumsed neutrofiilid 11 (norm 17-41)
Monotsüüdid 13 (norm <5)
Ja on haige ka üsna tihti, küll on olnud neeruvaagna põletik, entero viirus raskem, palju palaviku nohu jne
ja see näit tuli välja ja hb analüüsist aga perearst ütles, et võiks ikka normis olla ja et teeme uusi analüüse ja nii me juba juuni kuust käime

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Leukotsüütide WBC väiksem hulk on iseloomulik viirusinfektsioonile ja kaasneda võib neutrofiilide madalam arv. Monotsüütide arvu suurenemine viitab ka infektsioonile. Ilmselt on suurenenud lümfotsüütide hulk.
Kui infektsioonid tihti korduvad, nende kulg on tavapärasest raskem, saab perearst suunata immunoloogi konsultatsioonile.
Kjulge