Tere. Mul on järsku vähenenud wbc näit ja muud näidud ca 4 kuud tagasi olid näidud ilusti üle normi. Lisan nüüd ja enne pildid. Milles võib asi olla? 27.08.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Enne neli kuud tagasi olid näidud korras nt wbc 4.6, nüüd on 2,6. Ja ka teised näidud olid korras. Saan lisada ka eelmised. Mu oma arst ütles et tahab mu üle vaadata uuel nädalal et siis otsustada kuhu saatekiri teha. Kuhu ta võib saatekirja teha. Või mida see tähendada võib et need näidud halvenenud on?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on valgevererakkude hulk vähenenud.
Kõige sagedamini näeme sellist pilti noorel inimesel viirushaiguse põdemise järgselt. Tavaliselt taastub WBC näitaja 1-2 nädala jooksul.
Seega soovitan kordusanalüüsi 1-2 nädala pärast.

Vereanalüüsi näit üksikuna ravi ei vaja, reeglina valib perearst konsulteeriva eriala üldseisundi, kaebuste ja haiguse kulu alusel. Ühekordne laboriuuringute kõrvalekalle on kõige sagedamini funktsionaalne häire, mis taastub ilma ravita. Kui kõrvalekalle püsib või suureneb ja kaasnevad muud kaebused ja haigusnähud, siis tuleb probleemiga tegeleda, leida diagnoos ja ravi.

Lugupidamisega
Marge Kütt