Vahekorrajärgne tundlikkus 03.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu probleem seisneb vahekorrajärgses tundlikkuses tupes/põies, seda tunnet võiks kirjeldada ka kui “liblikad”, aga meeldivusest on asi kaugel, pigem on see äärmiselt ebamugav ja halb. Vahel kogen seda ka vahekorra ajal. Olen tähele pannud, et see tunne tekib ainult siis, kui ma pole vahetult enne suguühet urineerimas käinud. Et kui põies kasvõi midagi on enne vahekorda, siis tean, et kogen taaskord seda sama tunnet. Natukene meenutab see mulle honeymoon cystitist, sest mõnikord esineb ka valulikkust kõhus ja tugevat “pissihäda tunnet”. Küll aga ei saa ma aru, miks esineb see ainult siis, kui ma vahetult enne suguühet pole tualetis käinud.
Ise olen põdenud korduvalt tupe kandidoosi ja paar korda põiepõletikku, partner on mul viimased 1,5 aastat sama olnud ja see probleem on tekkinud alles hiljuti.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Kindlasti tuleb välistada sugulisel teel levivad infektsioonid, vähemalt urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycoplasma Genitalium jms. Kui tekitajaid ei leita, siis tuleb kasutada apteegi hooldustooteid ja muuta elustiili, soovitan proovida uusi tooteid:
1) https://shop.hoiamed.ee/toode/kaitsev-intiimpesugeel-dermoxen-proneem/
Dermoxen Proneem on igapäevaseks kasutamiseks mõeldud intiimpesugeel. Toote koostis koos loodusliku antibakteriaalse ekstraktiga puhastab ja aitab vältida bakterite paljunemist.
2) https://shop.hoiamed.ee/toode/dermoxen-bactor-vaginaalsed-oovulid/
Dermoxen Bactor vaginaalsed oovulid on ideaalne lahendus bakteriaalsete- ja seenhaiguste raviks ( Candida Albicans, Candida Krusei, Candida Glabrata, Prevotella, Mobiluncus, Garnerella vaginalis, Mycoplasma hominis, Trichomonas Vaginalis)
3) perearstil saate kontrollida hemoglobiini, ferritiini, glükoosi ehk veresuhkru või tellida ise need otse pöördudes laborisse SynLab.
Kui kaebused ei vähene, siis broneerige aeg noorte nõustamise keskusesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7