Valulik muna tupel 29.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on ebatavaline mure. Mõned päevad tagasi avastasin hommikuse vetsuskäigu korral, et paremal pool tupel on muna. See on umbes sõrmeotsa suurune. Katsudes valulik. Kõndida ja istuda on ebamugav. Naistearstile saab alles 3 nädala pärast... kas see on mööduv või peaksin muretsema ja kiirendama arsti juurde saamist?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib olla tegemist Batholini näärme põletikuga. Vajaksite koheselt antibiootikumi kuuri suu kaudu. Seda saaks teile kirjutada ka perearst. Kui muna suureneb ja muutub väga valulikuks vaatamata ravile, siis on vajalik pöörduda erakorraliselt ja see avatakse kirurgiliselt, et mäda välja pääseks.