Probleemid vagiinaga 02.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on viimased 8 päeva (26.juuli-2.august) tulnud tumepruuni verd, valu pole. Päevad olid 12.juuli-17.juuli (menstruatsioon on olnud regulaarne juba aasta-poolteist). Ovulatsiooniajal ei olnud mul mingit veritsust.
Lisaks on mul peale seksimist sageli valus ja tihti tuleb pärast seksimist valulik muna ühele poole tuppe, mille tulemusel on ebameeldiv pissida (viimati oli see muna umbes nädala enne hiljutist menstruatsiooni). Kas need kaks asja on kuidagi seotud või on tegemist kahe erineva probleemiga?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, raske midagi arvata, sooviran minna naistearstile, eelkoige peaks nàgema seda muna. Voimalik tupetsûst? Põletik? Dr Kadastik