HE4 kõrge 29.08.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Läksin arstile kuna oli ebatsükliline menstruatsioon ja alakõhu valu. Leiti väike tsüstike ja müoom , aga need ei tohiks valu teha. Vereanalüüs muidu korras, aga kaks markerit korrast ära HE4 eriti, CA oli korras.Kas peaksin muretsema kuna vähimarker on tõusnud munasarjas?
Aitäh

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

HE4 on rohkem seotud emakaga, kuid tõus üle normi on minimaalne ja see kindlasti emaka vähile ei viita.
Vajate emaka müoomi ja munasarja tsüsti suhtes jälgimist. Soovitav oleks ultraheli ja markerid korrata 6 kuu pärast. Tsüklihäireid, hormonaalseid tasakaaluhäireid võib selles vanuses esineda sagedamini.
Tsüstid taanduvad ajas sageli spontaanselt. Müoom on emaka hormoonsõltuv healoomuline lihaskasvaja.