mammograafia ja teised uuringud 27.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Palun lahti seletada uuringute vastused. Kas on põhjust muretseda? Mõlemas rinnas stroomat ja adenoosi, näärmekoe tihedus c. Paremas rinnas tsentr. osas asümmeetriline adenoos. Tu!-t ei ole näha. Vajalik täpsustav UH uuring. Tehtud rinnanäärmed UHU: UHU Mõlemas rinnas on tavalist stroomat ja kohevat adenosset kudet. Paremal A-tsoonis, mamillist lateraalsemal vähene adenosse koe keerdumine 23 x 10 x 20 mm alal - võimalik hamartoom (healoomuline lesioon)- Retromamillaarne regioon iseärasusteta, piimajuhad laienenud ei ole. Aksillaarsed l/sõlmed on tavasuuruse ja struktuuriga. Maliigsekahtlast muutust kummalgi pool esile ei tule, võimalik hamartoom paremal.
CA 15-3 17,3kU/LCA, 125 9,15 kU/L, HE4 53,0 pmol/L, Prolaktiin 221,00mU/L, ROMA indeks (premenopaus) 8,78%, ROMA indeks (premenopaus) 8,23

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teostatud uuringute alusel teil midagi ohtlikku ei ole ehk pahaloomulist kasvajat rindades, emakas ja munasarjades ei leidu.
Rindade uuringut on soovitav korrata 2 aasta pärast. ROMA indeksit ja günekoloogilist ultraheli aasta pärast.