anterolisteez lüli libisemine 04.08.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2019 avastati lüli libisemine,tursed,ahenemised jne.Valu istmikus ja paremas jalas.Tarvitan nädalas mitmel püeval valuvaigisteid.Pandi op. järjekorda.Vahepeal corona ja muud hädad ITK,haiglas.Järjekorrad pikad.Öeldi,kui jala lööb tuimaks(alt ära)siis kiiresti EMO,sse,Siiamaani olen püüdnud elada rahulikult,ilma erilise füüsilise pingutuseta.(olen pensionär)Olukord on muutunud natuke paremaks,Neuroloog ei soovitanud ka opile minna,sest lüli vahetus pole eriti kerge op,Peale seda tekib võibolla vajadus kordus-opi le,raskusi kummardamisega jne.Väidetavalt riskantne.
Lähedasel inimesel on vaja neerusiirdamist,veregrupid klapivad,täiendavad uuringud tegemata.Kas on mõtekas anda nõusolek sellisele protseduurile minu diagnoosiga.Tööealisegna oli 100% töövõimetus(polüartroos)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diagnoos ise (arvatavasti Spondülolistees ) ei määra operatsioonivajadust. Vajalik on spetsialisti läbivaatus närvikahjustuse suuruse tuvastamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika