Vasaku ribi all olev organ 18.07.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Vasaku ribi all kus ribi lõppeb on kõhulihaseid pingutades ja kohe lõdvaks lastes tunda mingit sensatsiooni nagu oleks seal midagi, mis liigub, nagu oleks seal vahel õhk, vedelik, üsna keeruline seletada, valulik see pole, vahest harva on tunda ka paremal pool ribi all ja lamades on ka tunda, kuid aint siis kui pingutad kõhulihaseid ja kohe lõdvaks lased ning käega katsud.
Mingit songa/muna pole.
Probleeme otseselt tekitanud igapäeva elus pole, tegelen jõusaali ja kõige muu spordiga.
Mis see olla võiks ja kas peaks muret tundma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ei esine alarmnähte. Ärge muretsege. Inimkehaga on nii, et kui mõnda piirkonda piisavalt katsuda ja vajutada, ning seejuures ka muretseda, võib areneda osaliselt psühhosomaatiline valu.
Kui mure püsib, siis aitab perearst seda täpsustada ja leida lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi