Tervisekontroll 11.09.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Soovisin küsida, et kas Eestis on tasuta võimalik pöörduda ka täiesti tervel inimesel arsti juurde, et saada täielik ülevaade enda tervisest (Vitamiinide vajadus, üldine tervis)?
Või on tõesti nii, et arsti poole saab pöörduda ainult sellisel juhul, kui on ilmnenud tervisega probleeme mõne tähelepanuta jäänud puuduse tõttu?

Parimat!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Isiklikult pean õigeks, et korra aastas peaks iga terve noor inimene külastama perearsti, tasuta. Vestlus tervisest, riskifaktoritest, läbivaatus, vaimse tervise uuring ( EEK2 test), täisvereproov, SR, gly, lihtne koormusuuring ( 6 minuti kõnnitest), kaebuste täpsustamine, põhjendatud uuringud ja ravi. Noor mees peaks teadma ka oma PSA baasväärtust, edasi analüüs iga 5 a tagant.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi