Infrapuna ja vaakummassaaž 14.07.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kõigepealt vabandan, kui minu poolt esitatud küsimus ei kuulu ehk Teie poolt nõustatavate teemade hulka, kuid ei osanud seda küsimust ka kuhugi mujale suunata. Küsimus käib koduse vaakummassaaži seadme (tselluliidi vähendamise eesmärgil) ning infrapunamati kohta. Nimelt on mõlema vastunäidustuseks kasvajad ja vähk. Ega te ei oska nõu anda, kas selliseid vahendeid tohiks kasutada inimene, kellel küll kasvajaid ei esine, kuid kellel on geenitestiga selgunud, et on keskmisest suurem soodumus vähi tekkeks ning esineb ka suguvõsas vähki?

Suur tänu!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Seade ei ole vähkitekitava mõjuga, puudub ioniseeriv või tugev elektromagnetkiirgus.
Juhuslik kokkusattumus võib paraku kujuneda, seda on väga tõestada. Alati on mõistlik pidada nõu vastava kogemusega arstiga. Nt taastusraviarst või nahaarst !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi