Depressioon? Anoreksia? Stress? 22.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Ma tunnen, et Ma ei suuda enam mitte millegagi võidelda. Mul pole kellegi poole pöörduda. Äkki siit saan piisavaid juhendeid, mida teha või kuhu minna.
Nimelt Ma ei tea, mis Minuga toimub. Mul on kogu aeg närvitsemised, peavalud, VÄGA kerged ärritumised ja mis kõige hullem, Ma ei söö... Kui tunnen, et kõht on tühi, joon mahla või vett ja kõht saab täis... Kõik räägivad, et Ma näljutan end ja eks nüüdseks tunnen seda ise ka, aga teistele väidan, et söön 3-4 korda päevas... Olen 165 cm pikk ja kaalun 46-48 kg(kuidas kunagi). Ma ei jõua hommikuti ärgata, sest Ma olen väsinud...Lapse pärast tõusen üles ja püüan end kokku võtta, aga Ma ei jõua... Nutan igal õhtul end magama(selleks kulub siis kuskile 2-3 tundi enne kui magama jään) ja hommikuti ärkan täpselt samasugusena kui magama läksin. Päevast ei tasu üldse rääkida. Olen mõelnud ka enesetapu peale. Mul mees läks Afganistani ja Ma tunnen, et Ma ei jaksa enam millegagi hakkama saada. Ka Mu abielu on küsimärgi all...Ma tahan abi saada, aga ma ei tea, mida teha või kust alustada...
Kas Teie oskate Mind aidata või suunata kuskile?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastuvõtule, annan hea rohu ja juhiseid.

Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet