Katkestamise näidustus 28.06.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas "ectopic kidney" on näidustus raseduse katkestamiseks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Kaasajal sõltub kõik teie soovist: kui soovite rasedust edasi kanda, siis selline otsus on võimalik. Teie soov rasedus katkestada on ka võimalik Eesti seadusandluse järgi kuni 21+6 arstide konsiiliumi otsusega.
Naistearstid on naiste poolt ja abistavad teid teie otsustes.
Kui vajate spetsiifilist nõuannet, siis soovitan kirjutada ja paluda kaugnõustamist Tallinnas dr Aira Peri Aira.Peri@itk.ee. Lisage, et mina soovitasin, saatke oma isikukood, ekirja teemaks kirjutage palun kaugnõustamist. Tartus soovitan dr Aune Siller Aune.Siller@kliinikum.ee, muud lisad samad.
Kui jääte hätta, siis saatke minu töömeilile oma isikukood, telefon ja küsimused. Tunneme enamikke juhtivaid arste, kellele võin töö ajal helistada.
Sest, kui mõtlete raseduse katkestamist meditsiinilistel näidustustel, siis selle nimekirja on kinnitanud minister seaduses "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seadus."

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7