Loote südametegevus 13.08.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Käisin täna 13.08 UH-s arsti sõnul 6+1
Mense järgi peaks olema 6+4.
Südametegevus suhteliselt nõrk😢.
Nädal tagasi 06.08käisin samuti Uh-s ja siis olid üksikud südame löögid siis oli rasedust 5+6 ja hcg oli 13900.
Hirm on suur. Eelnevalt 3 raseduse katkemist. Kaebusi ei esine, veritsust ei ole. Südapaha on ja pidev pissihäda, rinnad tundlikud. Kas on võimalus Et südametegevus paraneb ja siiski läheb kõik hästi?
Hetkel võtan foolhapet, progestorooni ravimit tupekaudset ja asperiini.
Mis ma ise saan teha, et beebi sùda oleks tugevam ja kas on siiski lootust, et kõik läheb hästi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Vaid aeg annab arutust. Covidi ajal oli soovitus pöörduda esmaselt ämmaemandale rasedusega arvele alates (9)-10. nädalast. Eestis peaks olema rasedusega arvel kuni 11+6, et säiliksid kõik toetused.
Kirjutate, et: " Eelnevalt 3 raseduse katkemist." Raseduste katkemise probleemiga tegeleb süvendatult professor Kristiina Rull Tartu Ülikooli Naistekliinikust. Broneerige temale aeg konsultatsiooniks, läbivaatus ei ole kohustuslik. Info kliinikum.ee. Kasutades teadlase nime otsingul, saate tutvuda artiklitega.
Unustasite kirjutada, kas rasestumine oli loomulikul teel? Foolhape, progesteroon ja aspiriin on olnud kasutusel.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7