Pidev valu 10.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,olen kannatanud viimase nädala jooksul pidevate valude käes, mis algavad kolmnurgast ja vajutades on kõhu piirkond väga valus, kohati kiirgab valu ka paremale poole ribide alla.Valus on käia ja seista püsti, pikali olles läheb valu vähemaks, kuid ei kao ära.Oksendamist, iiveldust, kõhulahtisust, -kinnisust pole olnud, kõht käib läbi korralikult. Samuti ei teki valud peale sööki, vaid hommikul kui ülesse tõusen ja valutab terve päeva, vahel tugevamalt. Tehti ULH uuring, vereproovid, kapsli uuring, uriini proov -kõik olid korras, midagi ei avastatud. Kirjutati välja maohappet vähendavad tabletid, kuid valud kestavad edasi.Milles võib asi olla, kas võib juhtuda et uuringutega ei pandud midagi tähele või kuhu peaks edasi pöörduma?!See pole vist normaalne et kõht niimoodi valutab, see segab igapäevast elu.Ettetänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti pole valu normaalne. Kui abi pole saanud, peaksite uuesti perearsti poole pöörduma. Ka selline asi on võimalik, et ühe ultraheli uuringuga alati ei leita patoloogiat ülesse - sõltub väga tugevasti vaataja kogemustest.