harknääre? 04.06.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Palun öelge kas on võimalik uurida harknääret. Minu emale määrati 7 aastat tagasi hormoonravi, kuid peatselt selgus, et kilpnääre oli siiski korras. Peale L-Tyroxini tarvitamist aga tervis halvenes järsult. Praeguseks on määratud invaliidsusgrupp. Kahtlustatakse isegi Sclerosis Multiplexi, kuid enne selle ravimi söömist oli täiesti terve,v.a. tekkis minestus ja kramp (7 aastat tagasi). Kas on võimalik uurida Eestis harknääret, võibolla on see ülemäärase müeliinkihi tekitajaks organismis.Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellest, et harknääre võiks müeliini tekitada, ei ole küll kuulnud. Täiskasvanud, seda enam eakatel inimestel on harknääre taandarenenud ja kliiniliselt ebaoluline. Kui kahtlustatakse harknäärmest lähtunud kasvajat, saab seda kindlaks teha rindkereorganite kompuuteruuringuga. Kilpnäärme talitlusega ei ole harknäärmel mingit seost.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.