Lapse vereproov 31.07.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Nimelt küsimus selles , et lapsel tehti vereproov kus oli Tsh näitaja väga kõrge, rohkem proove tehtud ei ole. Ainult öeldi nii palju ,et kahekuu pärast kordame proovi ja teeme teised kilpnäärme proovid ka. Kas mul on äkki mõtet minna lapsega kuskil tasulises ja teha kohe need teised ära. Laps kohe 11 kuu.
Kahtlus, et on midagi laps magab väga palju päevas 4 uinakud .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole ma lasteendokrinoloog. Tean, et alla aastastel lastel võibki TSH olla kõrgem täiskasvanute normist ja väärtus kuni 8,5 mIU/l on OK. Mõistan Teie muret ja ehk oleks kordusanalüüs koos FT4 ja FT3 määramisega tõepoolest mõttekas kiiremini ära teha. TSH tõus on siiski vähene ja ehk on tegemist juhusliku kõrvalekaldega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.