Ühe mähisega uuring (kuni 3 tööd) keskmise viljaga MRT-l 20.06.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas te saate mulle selgitada lihtsamas keeles, mis mul on ja kuidas peab ravima ja mis peab edasi tegema.
Tegin Radioloogiline uuring 8.06.2024a.

Ülevaade.
Saatediagnoos: M24.95 - Puusaliigese täpsustamata liigesekahjustus.
Paremal puusaliigese pindadel kõhrekahjustused, labrumi anterosup. osas visualiseerub labrumit läbiv rebendile sobilik signaalitõus. Paremas puusaliigeses efusioon (kapsli-reieluukaela distants ca 11mm). Eelneva foonil jälgitav sünoovia proliferatsioon - sünoviit. Kõõlustes ega lihastes signaalimuutust ei tähelda. Uuringule jäänud lülisambalumbosakraalosas degen.muutused. Kubemes kuni ca 1,2 cm-sed lõmfisõlmed.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Uuringu põhjal on tegemist parema puusaliigese kõhrekahjustuse ja labrumi rebendiga. Ravi osas on siikohal vajalik ortopeedi konsultatsioon. Füsioterapeutiliselt tuleks säilitada puusaliigese liikuvus läbi venituste ja parandada puusa funktsiooni läbi jõuharjutuste (tuharalihas, reie- ja korsetilihased).

Priit Ailt