Endoproteesitud puusad. 18.07.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kui kaua "peavad vastu" puusaproteesid? Olen lugenud 15-20 aastat.
Mulle meeldib väga liikuda, kõndisin iga päev 7 km. kuid keegi arvas, et seda kiiremini peaksin ma hakkama uusi proteese taotlema, et ka proteesid kuluvad, kui palju kõndida. Mul on vahetatud mõlemad puusad ja kõndida on imehea, kuid kardan proteese " kulutada"?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Puusaproteeside eluiga on orienteeruvalt 10-15 aastat, võimalik et isegi kuni 20 aastat. Liikumine on pigem kasulik ja kunstliigest rohkem ei kuluta. Kui hoiate puusaliigest liikuvuses ja lihaseid töös, siis seda paremini need vastu peavad.

Priit Ailt