Õlad ragisevad 23.07.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Selline probleem,et õlad ragisevad kui nt õlaringe teen, ragisemine valu ei tee. Vasak õlg ragiseb rohkem kui parem ja massaaši tehes oli tunda ka knotse (eesti keeles peaks olema vist lihassõlmed?),mis teevad katsumisel valu. Mainin ka ära,et olen vasaku käeline,mis tähendab,et enamus raskusi nt kotte jne tõstan vasaku käega ja pikaajalisel raskuse tassimisel hakkab vasak õlg valutama,paremaga sellist probleemi ei ole. Pikalt tooli peal istudes hakkab samuti vasak õlg valutama. Kas tegemist on probleemiga,millega peaksin kuhugile pöörduma või saan ise sellele kaasa aidata,et valu lõplikult ära saada?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Ragisemine ja lihaspinged on üsna tavalised, mille pärast otseselt muretsema ei pea. Istudes tekkiva valu ennetamiseks soovitan teha regulaarselt pause ja liigutada. Kui õlg hakkab valutama koormuse järgselt, soovitan teha tugevdavaid harjutusi. Kuna ei tea teie elustiili ja treenitust, panen lingi lihtsamate harjutustega (https://youtu.be/XB-t6r5omic?si=2-CUJg7OPNGQWfYO). Harjutusi võiks teha 3-5x nädalas, 10-12 kordust 3 seeriat. Kui 2-3 kuu pärast mingeid muutusi ei ole, võite pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule. Saab täosemalt probleemi hinnata ja soovitused anda. Kindlasti saab füsioteraapiaga valule lahenduse leida ja soovitan probleemiga tegeleda, kui see häirib.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut