Reielihase osaline rebend 23.08.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
vigastus tekkis juba tegelikult 7 aastat tagasi kui käisin mäesuusatamas ja kukkusin.
Sel ajal tegelesin iluvõimlemisega ja läksin koheselt füsioterapeudi juurde. Esimene füsioterapeut arvas, et on lihtsalt lihase ülekoormus. Paar kuud hiljem märkasin ise lihast katsudes lohu vasakult reielihaselt, küsisin füsioterapeudilt selle kohta ning temagi oli ehmatanud, et kuidas ta seda tähele ei pannud ning tuli välja, et mul oli olnud osaline reielihase rebend, aga uuringutele mind ei saadetud.
Teine füsioterapeut ei osanud minuga muud teha kui andis harjutusi, teipis lihast ja ütles, et määri diclaci.
Lihas pidevalt valutab, jääb kergest trennist kangeks ja seejärel katsudes tundub terve lihas nagu oleks see üks suur sinikas ja lihas on jäänud väga nõrgaks, st. kui astun kogemata kõvera põlvega vasakule jalale siis läheb jalg alt ja hästi läheb kui saan kuskilt kinni haarata. Valu on olnud ka nii hull, et ükskord pidin minema EMOsse aga sealt öeldi, et neil ei ole aparaati millega mu jalga uurida.
Iluvõimlemise lõpetasin 2 aastat tagasi ära, kuid lihasvalu häirib ikka veel. Tööpäevad on mul 10h ja pean terve aeg jalul olema ja liikuma ning jõusaalis jalgu treenida ei saagi, sest kohe jääb valusaks.
Kokkuvõttes on mu küsimus selles, et kas nii palju aastaid hiljem ongi üldse midagi veel ette võtta või pean terve elu teipima jalga ja määrima diclaciga?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Üldiselt taastuvad lihasrebendid ise, kõrvalolevad lihaskiud võtavad töö üle ja lohk on puhtalt kosmeetiline. Kuid lihasrebendi järgselt tuleb taastada lihas elastsus (venivus) ja jõud (jäikus), et koormustaluvus taastuks normaalsele tasemele. Kirjelduse põhjal tundub, et funktsionaalne taastusravi on olnud pigem lahja ja selle tõttu on ka hetkel reielihase funktsioon madal. Kuid lihaskude saab alati mõjutada, ehk ka hetkel on võimalik lihas taas korda saada. Soovitan leida hea spordimassöör/ füsioterapeut, kes teeb massaaži, venitab ja oskab soovitada jõuharjutusi reielihasele. Lisaks võib valu vastu abi olla elektriravist www.laineravi.ee
Lihtsalt oodates ja määrides see probleem ei lahene.

Priit Ailt