Põlve-, küünar- ja nüüd ka õlaliigese juures pidev lihasvalu. 28.08.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Märtsist saadik on põlveõndlast üles ja allapoole jäävates lihastes valu (sääres ja reies). Valu tavaliselt hakkab, kui astuda jalale, siis nagu valgub valu sääre lihasesse.Puhkeasendis on valu rohkem reies. Juulis hakkas täpselt samad sümptomid küünarliigese juurest, et nii ülevalt kui alt lihas pidevalt valutab ja 1-2 näppu surisevad. Paar päeva tagasi hakkasin tundma valu õlaliigese juures. Kõik valud on vasakul keha poolel Mis tekitab lihastes valu ja mis võib olla põhjus, et järjest liigesed hakkavad valutama?

Põlvest on tehtud kompuutertomograafia ja vastuse tõlkimiseks on kasutatud google abi:
Mediaalse kollateraalse sideme proksimaalne kinnitus on paksenenud, mis on seotud kerge luuüdi tursega reieluu mediaalses kondüülis, kuid tõenäoliselt on see kooskõlas madala raskusastmega vigastusega. Ei mingit rebenemist.

Külgmine külgmine side, ristatiside, meniskid, põlvekedra kõõlus ja nelipealihase kõõlus on terved. Kõrge astme kondromalaatsia põlvekedral koos kõhre defekti ja subkondraalse tursega mediaalses põlvekedra tahkis.
Kerge hüdrops. Väike Bakeri tsüst tüüpilises asukohas.

R: Kõrge astme kondromalaatsia põlvekedral Leiud ühilduvad mediaalse kollateraalse sideme proksimaalse kerge kahjustusega, vähese reaktiivse luuüdi tursega mediaalses reieluu kondüülis.

Võib olla saate tõlkest aru ja oskate lihtsas eesti keeles öelda diagnoosi :)

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et põlve, küünar ja õla puhul ei ole ühtset diagnoosi, need on eraldiseisvad probleemid, kirjelduse põhjal tunduvad lihaste või muude pehmete kudede valu/ ülekoormus/ tasakaaluhäire. Esimese hooga soovitan antud piirkondi venitada ja vaadata, kuidas see valule mõjub.

Põlve uuringu vastus vihjab tagakülje probleemi, mis võib avalduda lihaspingetes. Füsioteraapiast on kindlasti kasu, oodake aeg ära, saate sealt kindlasti selgemad vastused ja edasised tegevused.

Priit Ailt