Õlaliigese bursiit 31.08.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kuna ei leidnud ei inglise ega eesti keelset infot oma küsimuse kohta internetist, siis palun ortopeedil anda nõu küsimuses, mis puudutab raskuste kandmist. Küsimus on selles, kas üldse, millise kaaluga (nt poekott, ratas) ja mis sorti liigutustega kaasnevalt ja kui kaua. Praegu teen umbes augusti keskpaigast füsioterapeudi poolt määratud harjutusi. Luu-ja liigesehaigustest tooksin välja varasemalt diagnoosituna lordoosi lülisamba lumbaalosas (Th12/L1), osteocondriit cervicalis sacralgia - lülidevahemiku ahenemisega 4,5, 6 ja7 lüli piirkonnas. Sidekoelisest haigusest on diagnoositud pärilik sidekoe haigus, mille põhiolemuseks on geneetiliselt vale struktuuriga kollageen ja kaasuvaks nähtuseks neurotsirkulatsiooni häired. Praegu on käe liigutuste ulatus suurenenud ja valu vähenenud. Väikest raskust olen ka natuke hoidnud, mitte, et ei suudaks, aga pole kindel, kas tohin.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Raskuste kandmine/ käe koormamine on täpselt vastavalt koormustaluvusele ja valu esinemisele. Juhul kui valu on 10 palli süsteemis alla 5, siis võite kõiki tegevusi/ koormusi/ raskusi teha/ tõsta. Juhul kui valu tõuseb ja süveneb, siis tuleb see tegevus lõpetada. Kehale tuleb koormust anda pidevalt ja regulaarselt, et koormustaluvus tõuseks/ säiliks. Mitte midagi ei ole keelatud!

Priit Ailt