Jalalabad 08.09.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

leidsin just mingi müstilise röntgeni aastast 2010. Seal juures ei ole mingit epikriisi ega midagi ja ma üldse ei mäleta sellest midagi. Kas te oskate palun öelda, mida see tähendab ja mis vaevusi selline asi võib põhjustada? Kas see võis lihtsalt ise ära kaduda ajaga? Ikkagi 14 aastat möödas.
Lisan juurde infoks, et mul on aastast 2021 paremal pool "Greater Trochanteric Pain Syndrome", mis ei vaibu ega leevene kuidagi, kas see lamenenud pikivõlv võib ka olla seotud kuidagi selle tekkimisega?
Lülisammast see võlv ei mõjuta kuidagi?

Kirjeldus: RÖ - GRAMMID LABAJALGADEST: LEID: DEX - pikivõlvi nurk 19,7' ja SIN - pikivõlvi nurk on 24,4' mõõdetuna Meary järgi.
Järeldus: Paremal pikivõlvi lamenemine.

Aitäh!

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Ma ei teeks väga suuri järeldusi hetke kaebustele diagnostika põhjal, mis on tehtud 14 a tagasi. Jalalaba pikivõlvi lamenemine on suhteliselt sage leid ja otseselt ei põhjusta inimesele kaebusi. Kuid kui see on erinev jalgade vahel, siis see võib vihjata mingile tasakaaluhäirele kehas. Siinkohal oleks hea teha suurem analüüs jalgade-vaagna-lülisamba osas, kuna ühe jala lamenemine võib olla mitme teise asja tulemus, kui ka uute asjade üks põhjustaja.

Priit Ailt