Põlve meniskite ja sidemete rebend 03.10.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Küsimus selline. Ortopeed määras operatsiooni, kuna põlv oli valulik ja MRT ka näitas vigastust.Nüüd 3 nädalat hiljem, põlv valu ei tee, paindub normaalselt, kuigi "loksub".Kardan operatsiooni (peaks toimuma 2 nädala pärast).Kas on võimalik, et ilma operatsioonita asi hullemaks ei lähe?.Kannan igapäevaselt ka ortoosi.lihtsalt toetuseks.
Mis toimub peale operatsiooni,lugesin, et põlv hakkab kiiresti kuluma, ning hiljem on nn. suur operatsioon vältimatu.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Meniski trauma puhul soovitan siiski operatsioonile minna, valu vôib tagasi tulla ja lahtised meniski tükid võivad hakkata pôlve liikuvust segama. Operatsioonist taastumine on üldjuhul kiire, alguses liikumine ortoosiga ja reielihaste tugevdamise juures on taastumine hea tulemusega.

Priit Ailt