vereproovi vastus 28.06.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Palun infot vereproovi kohta
Chlamydophila pneumoniae IgG QN 19,9

Chlamydophila pneumoniae IgM QN 0,24

Mycoplasma pneumoniae IgG QN <0,1

Mycoplasma pneumoniae IgM QN 2,2

Tänud ette

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Seda vastust pole kahjuks võimalik tõenduspõhiselt interpreteerida. Oluline on nende testide puhul, kas tulemus on positiivne või negatiivne, numbrid siin mingit kliinilist infot ei kanna. Kahjuks väljastab teid teenindanud labor selliseid numbreid, kuid puuduvad otsustuspiirid, mille alusel positiivsust või negatiivsust määrata. Need numbrid sõltuvad kasutatavast laborimeetodist, mitte patsiendi haigusest.
Kogemuse põhjal tundub, et positiivne võiks olla Chlamydia pneumoniae IgG, mis näitab, et olete seda infektsiooni põdenud, aga see ei tähenda, et see hetkel probleemi põhjus on.

Lugupidamisega
Marge Kütt