Uurea 04.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Mu vereproovis on normist väljas MCHC (318 g/l, norm alates 322); normoblastid, neutrofiilid )1,89 E9/L, norm alates 1.9). Neutrofiilid on mul madalamad juba aastaid, vahel ka 1.3. Ka uurea on liiga kõrge 9,8 mmol/L (norm kuni 7,2), eGRF on 89 (norm suurem kui 90). Olen söönud palju valku, kuna soovin kaalu kaotada (olen normaalkaalus kuid menopausiga on kaal tõusnud). Kas mul võib olla aneemia kui MCHC on madal? Kas kõrge uurea tõttu pean tegema veel vereproove et välistada neeruhaigused?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hematoloogilise uuringuga on nii, et selle tõlgendamiseks peaks nägema tervet uuringut, mitte ainult üksikuid parameetreid. Jääb mulje, et teie uuring on tegelikult korras, välja toodud üksikud parameetrid ei viita sellisel kujul ühelegi patoloogiale.
Uurea suurenemise põhjus on tõenäoliselt suurem valgu tarbimine, nagu ka ise kirjeldate. Kui tarbida rohkem valku, siis uurea suureneb. Uurea ei ole neeruhaiguse marker, see marker on kreatiniin. Ehk kui soovite kontrollida neerufunktsiooni, siis tuleks verest määrata kreatiniini, mitte uureat.

Lugupidamisega
Marge Kütt