Vereanalüüsi näitajad 26.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Vereanalüüsi näidud ja maksa andmed suured ja küsiksin et kas nende andmetega on asi väga hull või saab asja veel korda.
Käisin teisipäeval arsti juures vereproovi andmas, kuid nädalavahetusel oli suur pidu kus sai ka kõvasti ka alkoholi võetud..
ALAT-212 , ASAT-251 Amülaas-15, Ggt-238, Mono1,10 , Lymph-1.26, ig% 0.8 MCH- 33.3, MCV-98.7, uurea-2.8, bilirubiin 30
Hepatiiti ei ole ja soole test näitas kõik et on negatiivne
Iste on kergelt kollakas ja on lahti
Arst kirjutas välja ka kreoon 25000 ja rohkemat ma väga ei tea midagi vaid lihtsalt ootan.
Tänan.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Maksanäitude suurenemine võib olla seotud alkoholi tarvitamisega, nagu te ka ise kahtlustate.
Kindlamaks vastuseks soovitan hoiduda alkoholist 3-4 nädalat ja uuringut korrata. Kui näitajad on normaliseerunud, siis pole tegemist püsiva maksakahjustusega. Kui näidud jäävad püsima, peaks koos perearstiga nõu pidama täiendavate uuringute vajaduse üle.

Lugupidamisega
Marge Kütt