Vereproovis leiduvate nihete selgitus ja millele se viidata võib? 25.09.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mida näitavad punasega tulemused. Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Laboriuuringud ei anna enamasti vastust põhjuste kohta, kui kaebuseks on peavalu.
Kolesterool on tavaline metaboolne näitaja (samuti LDL) ja kaebusi ei põhjusta, selle ravi statiinidega otsustatakse mitte numbri alusel, vaid muid patoloogiaid arvestades.
Kreatiniin on teil normis, seega GFR üksi ei viita samuti mingile olulisele patoloogiale.

Lugupidamisega
Marge Kütt