Viagra ja tervislik seisund 18.12.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, käisin perearsti vastuvõtul ja kirjutati välja saatekiri meestearstile. Põhjus selles, et on ilmselt vajadus potensiravimite kasutamiseks. Perearst oli kindel, et mina sellist asja kasutada ei tohiks tervislikel põhjustel. Sain aru, et põhiline põhjus on avastatud (ei avastatud, see on mul lapsest saadik olnud ja pole seganud ka spordiga tegelemast) "Kodade virvendus ja laperdus", mida ei saanud praegu välja ravida kuid kirjutati välja ravimid. Lisan siia igaks juhuks kõik kolm, mida kasutan.
1. Bisoprolool. 2. Eliquis. 3.Cardace plus. Üks neist peaks (vist esimene) peaks olukorda parandama. Kasutan ka vererõhu ravimit. Ja vererõhk on normi piiridesse jäänud niipalju kui mõõdetud. Lugesin viagra tootelehte. Asi paistis keeruline olevat (seepärast vajangi konsultatsiooni) kuid ei pannud tähele, et seal oleks midagi ületamatut või üliohtlikku. Enesetunne on hea ja naine huvitab. On küll ülekaal, mis on viimasel ajal tekkinud tänu olude sunnil kodukontorisse tööle asumisega kuid sellega ma püüan tegeleda. Muidugi on probleem ka suitsetamine, millega püüan samuti tegeleda. Aeg vastuvõtule on broneeritud 12.01.2024 15:40. Kuid küsimus selles, et kas mul tasubki üldse Tartusse sõita? Et teada saada, et olen nagunii "maha kantud". Nagu perearsti suhtumisest välja lugesin. Sain aru, et Teil on ka zoomi vastuvõtu võimalus. Minule sobib ka see. Seda enam, et oleme eestist ära 3 nädalat vahepeal.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Riskitegureid on teil siin kirjas tõesti omajagu.
Erektsioonihäiretele on väga erinevaid lahendusteid. Maha ei kanna me ka mitte 90+ vanuses mehi, kel seksuaalelu oluline elu osa.
Optimaalse raviskeemi leidmiseks oleks mõistlik siiski vastuvõtus kohtuda. Oluline osa on ka läbivaatusel. Ilmselt peab lisaks tegema ka hormoonuuringud.