mul on mure! 19.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 18.aastane neiu. Mõni kuu tagasi hakkasin suguelundi ümbruses tundma sügelust ja kipitust. Hiljem eritus kohupiimataoline valge paks eritis. Nüüd on sügelus muutunud juba talumatuks, kuid peale dušši om kõik jälle korras. Ka vahekord(Mul on oma poiss, kellega olen suguelu nautinud umbes 7 kuud) on muutunud valulikuks ning vahekorra ajal eritub taas seda valget eritist. Peale vahekorda lähen alati pesema, tavaliselt enne ka. Palun aidake mind, sest ma ei tea, mis minuga toimub. Püüan igtati enda eest hoolitseda ja puhas olla, minu partner samuti. Kas me peaksime mõlemad arsti juurde pöörduma? Kui tõsine võib Teie arvates haigus olla?

TEID ETTE TÄNADES!!!!

Neiu

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist tupe kandidoosi ehk soorpõletikuga tupes. Soor võib tekkida kas antibiootikumide kasutamise järgselt või ka lihtsalt organismi nõrgenemisel, näiteks viirusinfektsiooni põdemise järgselt. Tegemist ei ole suguhaigusega, kuid kindlasti peaks ravima ka partnerit, muidu hakkab soor põletik korduma.

Kindlasti pöörduga arsti poole ning ravi peaksite te saama mõlemad.