Menstruatsiooni valud 06.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 28 ja olen ühe korra sünnitanud, rasestumisvastaseid preparaate ei kasuta.
Minu mure seisneb selles, et menstruatsiooni ajal on meeletud alakōhu krambid. Vōtab higi lahti, tekib palavik 38-39, külmavärinad, minestamis ja kokkukukkimistunne, kui pikali ei ole siis silme ees läheb mustaks.Valu kestab menstruatsiooni esimesest päevast neljanda päevani järjest. Valuvaigistid ei aita. Tavaliselt on mul väga vererohked päevad, aga valude ajal mdagi välja ei taha tulla.
Valud ei kesta iga kuu. 2 kuud umbes on normaalsed päevad ja kolmandal kuul meeletu valudega siis jälle paar kuud normaalsed jne .
Käisin naistearsti juures, emakakael oli natuke paistes ja vōeti HPV Ja PAP proov. HPV oli positiivne nüüd juba 2 korda käinud HPV vastu vaktsineerimas.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil lähiajal rasestumise soovi ei ole, siis soovitan kindlasti proovida rasedusvastaseid pille, mis sageli leevendavad menstruatsiooniga seotud valusid ning vähendavad vereeritust. Pille kasutatakse ka ainult ravieesmärgil juhul, kui kontratseptsiooni ei vajata. Kui pillide foonil on siiski häirivad valud, siis on võimalik kasutada tablette, mis võtavad üldse tsükli maha. See ei ole ohtlik ja tablettide lõpetamisel tsükkel taastub. Oluline on enesetunde ja elukvaliteedi parandamine. HPV kandlus ei põhjusta selliseid kaebusi. Oluline on regulaarne emakakaela kontroll. Ajas võib keha HPV-st ise vabaneda.
Kui te kohe pille ei soovi, siis on oluline piisavas doosis valuvaigistite kasutamine, soovitavalt alustada juba 1-2 päeva enne menstruatsiooni algust ( ibuprofeen 400mg 2-3 korda päevas). Päevade ajal lisaks No-spa.