Sterilisatsioon 16.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Sooviks teada,millal on lubatud seksuaalelu peale sterilisatsiooni operatsiooni ( munajuhad lõigati läbi)? Operatsioon möödus komplikatsioonideta ja haavad ( 3 auku) paranevad ilusasti. Mingit veritsust ei ilmne. Operatsioonist möödas 5 päeva ja valusid pole.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Mingit päris kindlat reeglit ei ole. Suuuremast füüsilisest koormusest on soovitatud hoiduda peale laparoskoopilist operatsiooni 10-14 päeva. Kui teil enesetunne on hea, haavad on paranenud, siis võita naasta tavapärase elurütmi juurde.