Lindynette20 ja päevad 02.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere . Minul hakkasid päevad 23.05.2024 (mai). Hakkasin ka koheselt lindynette20 pille võtma . Ja siiani on päevad kuigi nagu on hakkanud lõppema aga paberiga pühkides peale vetsus käimist tuleb ikka verd paberile 02.06.2024 .
Kas see on nende pillide võtmisest normaalne või mitte

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Praktiliselt kõikide pillidega alustamisel esineb esimesel kasutuskuul pikemat veritsust-määrimist. See on täiesti normaalne. Jätkake regulaarselt pillide võtmist ja veritsusest välja ei tee. Rasedusvastane toime on olemas kohe esimesel kasutuskuul. Kui teil selline pikem veritsus esineb ka järgmisel paaril kasutuskuul, siis on soovitav pille vahetada.