Rinnal mädapunn? 04.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Sünnitasin 4 kuud tagasi laps sai vaid 2nädalat rinda. Ennist last magama pannes tundsin paremas rinnas valu. Hiljem lähemalt uurides avastasin et rinnanibu kõrval oli punn kus tuli välja mingit paksu valget ollust ja punn ise pealt katki ja veidi nagu vesine ja verine. Millega võib tegu olla? Kas peaksin pöörduma rinnaarsti juurde kontrolli?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Suure tõenäosusega võib esialgu jälgida. Kaebuste süvenedes pöörduda esmalt oma perearstile.
Unustasite kirjutada, kas menstruatsioonid on taastunud? Kas tarvitate mingeid ravimeid: antibeebipille, EVRA plaastreid, NuvaRingi vms?
Suure tõenäosusega ei ole tegemist rinnavähiga, tegemist võib olla rasunäärme ummistusega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7