Intiim piirkond 11.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul on seline küsimus et kas ära sünnidanud naisel peab olema hästi paliu lima tulema isegi siis kui laps on juba 1.3 vana

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vooluse hulk ja iseloom on individuaalselt väga erinev ja eristada tuleb normaalset tupevoolust põletikulisest voolusest. Peale sünnitust, imetamise ajal võib voolust olla vähem, sest munasarjade aktiivsus on maha surutud. Kui imetamine oluliselt väheneb või lõppeb, hakkab taastuma teie tavapärane tsükkel ja hormonaalne tasakaal, ovulatsioonid. Sellega seoses suureneb oluliselt ka limaeritus. Kui teil ei ole sügelust, kihelust, halvalõhnalist voolust, siis ei pea midagi tegema. Normaalne voolus on lõhnata või kergelt hapuka lõhnaga valkjas limane. Limaeritus rohkeneb ja väheneb vastavalt tsükli faasile. Pesemiseks on soovitav kasutada piimhappebaktereid sisaldavat intiimpesuvahendit. Kui olete oma vooluse pärast mures, siis on soovitav minna kontrolli ja teha analüüsid.