Ebameeldiv seen 18.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 2 kuud olnud hädas tupeseenega arst kirjutas fluconazole kuuri 4ks kuuks ja pidin võtma kõrvale gynolacti. Olen võtnud 3 fluconazolet, kuid ebameeldiv paistetuse laadne tunne ei taha kuidagi ikka üle minna. Kasutasin ka enne arsti juures käimist acti geeli ja canesteni kapslit.Kas see on normaalne, et nii kaua läheb aega, et parem hakkaks?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Antud ravimid peaksid teid hästi aitama, kuid kui põhjused, mis seene ägenemist on soodustanud, ei ole likvideeritud, siis võib ravitulemus kaua aega võtta. Seen on tupes mikrofloora tasakaalu häire, millel on väga palju erinevaid põhjuseid: allergilised reaktsioonid, sage raseerimine-epileerimine, kitsas riietus, pidev pesukaitsmete kasutamine, rohke magusa ja nisujahutoodete tarbimine, pikemaaegsem stress jpm. Kindlasti ei ole soovitav olla vahekorras, kui tupes on endiselt ebamugav tunne, sest ka vahekord võib uuesti ägenemist soodustada, kui seen ei ole täielikult taandunud. Kasutage korduvalt fluconazoli ( 150mg 1 kord nädalas paar kuud ja soovitav on teha pikem kuur klotrimasoli küünaldega näiteks-kuni 7 päeva).