Loote kõhu ümbermõõt väiksem kui vaja 02.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin teada mida tähendab kui loote kõhu diameetrer on väiksem ja ei vasta raseduse suurusele? Minu rasedus on 27+2 , loote kõhu diameeter on [AC: 216,0 mm, 26w1d (7,8%)]. Arst ütles, et alla 10% on väga halb ja peab 2 ndl pärast uuesti UH tegema. Olen nüüd väga mures.

Teised näitajad: Loote oletatav kaal: 1004g+/-147g. Antud raseduse suurusele vastav hinnanguline loote kaal on 17,9%

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Loode on keskmisest väiksem, kuid mahub normi piiridesse. Sellel võib olla palju erinevaid põhjuseid ja eelkõige on oluline loote ajas jälgimine, et õigeaegselt vajadusel sekkuda.
Praegu on täiesti õige 2 nädala pärast ultraheli uuringut korrata ja edasine uuringute sagedus ning jälgimistaktika, sünnituse planeerimine sõltub ajas loote kasvust ja vereringe näitajatest.