Pruun voolus enne menstratsiooni 02.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 28 aastane neiu ja on 2 last,eelmine aasta Augustis tegin aborti narkoosi all,peale seda oli kõik korras päevad käisid ilusti nagu pidid,aga siis umbes 6 kuud hiljem hakkas mul enne päevi määrima pruuni voolust ja just mingi 2-3 päeva enne päevi,olen pöördunud arstile tehti mulle sugu haiguste teste ja bakteri ja kõik on negatiivne.Asun ise Soomes,et ei tea kas peaks midagi veel küsima arstilt et mingeid analüüse või see on normaalne enne päevi pruun voolus? Valusi midagi pole

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te ei täpsusta, kas kasutate ja milliseid rasedusvastaseid vahendeid.
Oodatava menstruatsiooni eelselt võib individuaalselt esineda määrimist. Kui määrimine on alla nädala, siis see on normaalne ja kaasub premenstruaalse ajaga, hormonaalsete tsükliliste muutustega.
Määrimist võib esineda igal kuul või vahete vahel. KUi ultrahelis on emaka , emaka limaskesta ja munsarjadega kõik normi piires, siis mingeid lisauuringuid te ei vaja.
Kui määrimine segab, siis võite proovida kombineeritud rasedusvastaseid pille, mis sisaldavad östrogeeni 30mcg, kuna selline variant aitab tsüklit paremini kontrollida.