Rasedus ja allergia 05.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 14 nädalat rase ja kimpus allergiaga
Allergiaga juba mitu aastat, aga nüüd rasedana kuidas on rohtudega?
Allergia tolmulestade õietolmu vastu.
silmad nii sügelevad ja hommikuti rähmaga kinni, nina on iga öhtu kinni ja hommikul jookseb tatt nagu vesi ninast
Mind on silmade puhul aidanud retseptiravim oftan dexa chlora, kas seda võb kasutada et saaks silmad korda?
Ja mida nina puhul? Netist lugesin et käsimüügist sobiks flixonase sprei? Aga mis retseptiga sobiks? muidu kasutasin nasonexi!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Eelkõige peaksite kasutama antihistamiinikume tablettidena regulaarselt. Ninasprei ja silmatilkade suhtes saate konsulteerida oma perearsti või allergoloogiga.