Tere sooviks teada kas kõik on korras 07.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Vaagnapiirkonna ultraheliuuring.Saateinfo: Myoma uteri. adipositas Vaginaalne uuring: Emakas anteversioonis: 5,8x5,5x6,9cm. Endomeetrium 1,4cm. Emaka alumises segmendis tavapärane keisrilõike arm, selle kohal kerge müomeetriumi kaarjas väljavõlvumus. Müoomisõlme nähtavale ei tule. Vaagnas vähesel määral vaba vedelikku. Abdominaalne uuring: Parem ovaarium: 3,3x2,1cm. Vasem ovaarium: 2,7x1,9cm. Vereanalüüsid
MCH

Alla normi
23,8

pg

Normivahemik: 28-33 pg MCHC

Alla normi

g/L

Normivahemik: 322-356 g/L

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on keiserlõike arm ja selle juures väike emaka lihase algav sõlmeke, mis võib mõjutada pikemat määrimist. Ka emaka limaskesta paksus on normi ülemisel piiril, kuigi te ei ole täpsustanud oma viimase menstruatsiooni aega. Vereanalüüsis olevad normist kõrvalekalded võivad olla seotud vererohkemate pikemate menstruatsioonidega.
Kui teil ei ole lähiajal raseduse plaani, siis oleks soovitav kasutada kas pille või paigaldada hormoonspiraal Mirena. Menstruatsiooni ajal kasutage rauapreparaati. Võimalik on päevade ajal vereerituse vähendamiseks ja ajaliselt lühendamiseks kasutada sümptomaatiliseks raviks traneksaamhappe tablette ( cyclocapron 500mg). Midagi ohtlikku ei ole.